22.01.2022

Перший день на Меморіалі Макарова

Сьогодні стартував найпопулярніший зимовий турнір України.

Перший гол

Історична подія відбулася в манежі на Конча-Заспі. «Штурм», абсолютний новачок з Іванкова, обіграв київських залізничників, а зірковий лідер переможців Сергій Шевчук став автором найпершого влучення. На 26-й хвилині найефективніший  асистент обласного чемпіонату Київщини отримав зручну передачу від Олександра Стеценка, розвернувся на вогневому рубежі і ефектно спрямував шкіряного в дев’ятку. Саме завдяки цьому пострілу 36-річний екс-професіонал найпершим записав своє прізвище до двадцять сьомого щорічника літопису Меморіалу Макарова. Додам, що пропустив найперший гол Юрій Яковчук, а зафіксував його молодий арбітр Максим Скрипник.

Іванківці, ледь не повністю сформовані з екс-гравців «Джуніорса», переконливо виграли з рахунком 3:0. Другий гол Артур Купрій провів у звичному для себе стилі: лівий хавбек змістився ближче до центру і поцілив у дальній кут. А Богдан Рубльов, виявивши неабияку кмітливість при відскоці м’яча, буквально вколотив шкіряного в сітку зблизька. Максим Трусевич, наставник іванківців, заявив на турнір велику групу новачків і задіяв сьогодні, зокрема, Вадима Счастливцева і Артема Назаренка, відомих за виступами у «Роніні», а також екс-професіонала Владислава Любка.

Перша сенсація

Вона стала реальністю на базі «Колоса», де тамтешні юніори, підготовлені тренером Олександром Поздєєвим, узяли гору над професійною столичною командою. Академія футболу може нарікати на відсутність талану, бо підопічні В’ячеслава Нивинського ще до перерви змарнували п’ять або й шість слушних нагод відзначитися. Хоча більшою мірою варто наголошувати на проблемі з виконавською майстерністю. Бо після перерви, коли юні колосівці надмірно стомилися та помітно здали фізично, друголігові футболісти з Києва, маючи значну територіальну перевагу, так нічого путнього й не створили.

Єдиний гол у зустрічі відбувся на початку другого тайму, коли Родіон Доронін уміло замкнув простріл одноклубника з лівого флангу на дальній стійці. Разом з успішним стрільцем заслуговує на виокремлення ще й голкіпер Олексій Друі. До перерви він був неперевершений у рамці воріт «Колоса».

Перше протистояння фаворитів

Чемпіон Київщини виграв у флагмана Полтавщини футбольної на «Бузова Арені». Поєдинок «Олімпії» та «Ниви» дехто поспішив назвати взагалі груповим фіналом. Гадаю, таки перебільшивши його вагу. На сьогодні «Нива» готова до турнірних випробувань краще, аніж гості, це очевидно і нікого не здивувало, бо хлопці з Полтавщини щойно вийшли з відпустки і насправді звично для себе, саме на Київщині вони проводять так званий втягувальний цикл. «Олімпія» примножуватиме свої можливості щоматчу — так було й торік на Меморіалі Макарова.

А «Нива», підсилившись екс-чемпіоном Європи серед юніорів Дмитром Єременком і кількома молодими обдаруваннями, на старті мала гарний вигляд. Андрій Зозуля, перебравши на себе звичні для Івана Сомова функції поблизу чужих воріт, доволі швидко вистрілив дуплетом. Спочатку він відзначився з ефектною допомогою Євгена Миколаюка та Івана Скляренка, потім — завдяки передачі Андрія Головатенка. Наш чемпіон справив хороше враження. Правда, гол Данило Тумко, який не порозумівся з партнером-оборонцем при стандарті, пропустив аж ніяк не обов’язковий — це дзвіночок для голкіпера, якому вочевидь бракує практики. До речі, забив м’яч ударом головою колишній стопер «Діназа» Олександр Гарбар. А взагалі, за прем’єрним поєдинком основних — у товаристві з «Лівим Берегом» і «Чайкою» принаймні — фаворитів спостерігати було приємно, і це найважливіший висновок з першого туру престижного січневого дійства на Київщині. Далі буде не менш цікаво.