20.02.2021

В епіцентрі подій на Меморіалі Щанова

Підвищений інтерес у матчах другого туру викликали стрільці.

Васильєв заспівувачем

Сьогодні до Меморіалу Щанова долучився й тріумфатор попереднього зимового турніру — Меморіалу Макарова — «Джуніорс» із Шпитьків. Як і наприкінці січня, прем’єрний гол для популярної сільської команди провів екс-професіонал Денис Васильєв. Він відіграв перший тайм у центрі півзахисту і на 20-й хвилині започаткував лік забитих м’ячів. Досвідчений футболіст опинився в потрібного місці саме тоді, коли воротар опонентів допустив технічний брак і не пробачив останньому помилки. Цікаво, що в першій половині «Джуніорс» опирався здебільшого на так званих других номерів команди. Зокрема, після тривалої — кількамісячної, до речі — перерви з’явився серед шпитьківців і до того ж у старті Артем Науменко. А вже після перепочинку в ансамблі чинних віце-чемпіонів області засяяли й стрижневі виконавці — Сергій Рожок, VIP-гравець Меморіалу Макарова, зокрема. І за чотири хвилини до фінального свистка Олександр Бондаренко добив у сітку «Будівельника» м’яча, що відскочив од голкіпера лисичанської команди після штурмової атаки Володимира Самбурського. «Джуніорс» виграв — 2:0, а Ігор Наконечний, директор іменитого клубу, спробував провести паралелі з двома турнірами. «Васильєв і на Меморіалі Макарова забив найпершим у нашій команді, — наголосив він. — Якщо логіка властива й футболу, то фінал Меморіалу Щанова ми просто зобов’язані наближати щоматчу».

Дацюк бомбардиром

Популярний стрілець Київщини футбольної пізніше за партнерів із «Денгоффа» вийшов з відпустки, але надолужив згаяне наполегливими десятиденними тренуваннями і сьогодні потрапив нарешті до заявки на матч Меморіалу Щанова. 30-річний форвард з’явився на полі після перерви, але зі штатними обов’язками впорався сповна. В одній з насправді чисельних атак денихівської команди Павло прийняв передачу від Костянтина Захарченка, технічно приборкав м’яча на лінії чужих володінь і віртуозно, з розвороту розстріляв ціль. Повернення до ігрової обойми зовсім не зайвого для будь-якої команди бомбардира-штурмовика мало неабияк задовольнити наставника «Денгоффа» Олександра Собковича. Його підопічні ще торік особливо виокремлювалися з широкого загалу багатоваріативністю в груповому маневрі. А тепер у сільського колективу є принаймні два різнопланові наступальні дуети: Марійко — Дацюк і Захарченко — Бамба. Не дивно, що «Денгофф» упевнено переграв «Авангард», хоча й матеріалізував у голи хіба що третину з усіх голевих епізодів. А почав розгром екс-чемпіона Київщини лівий оборонець Ярослав Гаврилюк, який замкнув простріл Дениса Васильченка. Подвоїв результат, покаравши голкіпера суперників за необачність, Ігор Бровко. Це був уже другий гол екс-професіонала на Меморіалі Щанова.

Сомов героєм

Лідер атаки «Ниви» забив три м’ячі студентському «Меркурію». Це перший класичний хет-трик на цьогорічному Меморіалі Щанова — до цього Тимур Велієв з «Лівого Берега» спромігся на покер. Сомов пропустив минулорічний чемпіонат області, але пам’ять про себе чудовими виступами в «Авангарді» залишив і справді надовго. Саме Івана визнали найкращим нападником 2018 року і саме він забивав для команди зі Бзова в усіх основних турнірах, кубкових зокрема. З огляду на це, можливе повернення Сомова на Київщину — якщо все складеться добре, то з «Нивою» — може стати новим поштовхом у розвитку нашого чемпіонату. Тим паче, що тепер поряд з обдарованим стрільцем виступає і нинішній володар іменного призу Віктора Хлуса — Андрій Зозуля. Такого зіркового дуету Київщина футбольна не мала вже давно.