27.01.2023

Віктор Жилін і Меморіал Макарова

З нагоди сторіччя Патріарха вітчизняного тренерського корпусу.

Легендарному Вікторові Жиліну виповнилося би сто років якраз цьогорічного січня — за кільканадцять днів до старту чергового Меморіалу Макарова. А він мав безпосередній стосунок до появи зимового турніру. Віктор Степанович, як і його футбольні побратими — Олександр Щанов і Петро Безносенко, порадили Миколі Кирсанову освятити підготовчі змагання, що проходили попервах під назвою «Київщина зимова», безсмертним іменем Воротаря Республіки. Жилін і Щанов, як відомо, були одноклубниками Макарова.

На зорі державної Незалежності України Віктор Жилін працював із бородянською «Системою-Борекс». Тож і Меморіал Макарова став для пристоличного колективу своєрідним підготовчим полігоном на всі роки існування колективу. Прем’єрний турнір бородянці увінчали виходом до півфіналу. На цей же турнірний рубіж бородянська команда, дбайливо виплекана незабутнім Віктором Жиліним, піднімалася ще двічі — 1997 та 2001 років. А 2003-го «Система-Борекс» навіть виступила на фінальній стадії восьмого за ліком Меморіалу Макарова і поступилася головним призом бориспільському «Борисфену» лише в післяматчевій перестрілці з одинадцятиметрової позначки. На той час легендарний тренер уже був Першим віце-президентом клубу.

Віктор Жилін і справді зробив особливий внесок у розвиток найпопулярнішого в Україні зимового дійства. Для майбутніх істориків Київщини футбольної цей факт має послужити темою літописних досліджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *