28.06.2023

Підсумки турнірного сезону

Календарні та кубкові турніри в обласному вимірі.

ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ після тривалої перерви проводився за системою «Осінь-весна» в одному дивізіоні й тривав упродовж 281 дня – з 20 серпня 2022 року до 28 травня 2023-го включно.

Вища ліга – 12 команд. Чемпіон області – «Дружба» (Мирівка),  віце-чемпіон – іванківський «Штурм», а бронзовий призер, уперше в історії – представник іншої області, – «Полісся» (Ставки) з Житомирщини.

Матчі проходили, як правило, по суботах, стартовий тур – 20 серпня, завершальний ігровий день – неділя, 28 травня. Назагал було зіграно 131 календарну зустріч, одна – «Білгород» – проти «Денгоффа» – не відбулася з огляду на те, що номінальні господарі з Білогородки не підготували поля, за що й були покарані технічною поразкою.

Попередній обласний чемпіон – «Нива» з Бузової – підвищився рангом і виграв одразу, з першої спроби, Другу національну лігу.

КУБОК ОБЛАСТІ розігрували 14 команд і дві з них – ірпінська «Кудрівка» та київський ЦСКА – мали статус нелігових колективів. Офіційні перегони в другому за турнірною єрархією змаганні аматорів області тривали 49 днів – з 22 квітня по 10 червня 2023 року включно.  Відбулося тринадцять кубкових зустрічей, остання, що мала вагу фінальної, пройшла на стадіоні «Ювілейний» у місті-герої Бучі за тиждень після фінішу календарних обласних перегонів.

Кубковий тріумфатор – «Дружба» (Мирівка), фіналіст – «Баварія» (Кожанка), напівфіналісти – «Сокіл» (Михайлівка-Рубежівка) та «Штурм» (Іванків). Попередній переможець – «Нива» з Бузової – виступає на професійному національному рівні.

СУПЕРКУБОК ОБЛАСТІ,  як і передбачено регламентною нормою, звів у безпосередньому протистоянні лідерів обох офіційних турнірів: «Дружбу» – чемпіона й володаря Кубка Київщини та кубкового фіналіста – «Баварію». Суперкубковий матч обласного рангу відбувся на полі Національно-тренувального комплексу імені Віктора Баннікова в українській столиці й завершився тріумфом аматорів з Мирівки.

ЗОЛОТИЙ ТРЕБЛ КИЇВЩИНИ ФУТБОЛЬНОЇ. «Дружба» стала четвертим у майже сторічній історії змагань аматорів столичного регіону володарем усіх трьох основних призів. До неї цього домоглися тільки «Колос» із Ковалівки 2014 року, «Авангард» із Бзова – 2018-го та «Нива» з Бузової – 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *