27.12.2021

Турнірний сезон аматорів

Регулярні та кубкові перегони в столичному регіоні.

ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ проводився в двох лігах упродовж 206 днів – з 3 квітня по 14 листопада включно.

Вища ліга – 14 команд. Чемпіон – «Нива» (Бузова), віце-чемпіон – «Денгофф» (Денихівка), бронзовий призер – «Дружба» (Мирівка). Старт – 3 квітня, фініш – 6 листопада, загальна тривалість – 198 днів. Реально відбулося 177 календарних зустрічей, позаяк «Ронін» з Лісного завчасно зійшов з турнірної дистанції, не взявши участі в п’яти турах. Попередній чемпіон – ірпінська «Кудрівка» – фінішував у Вищій лізі п’ятим.

Перша ліга — 14 команд. Переможець – СК Гатне»,  призери – «Авангард» із Бзова та «Партизан» із Кодри відповідно. Старт – 4 квітня, фініш – 14 листопада, загальна тривалість – 205 днів.  Для виявлення переможця довелося проводити додатковий матч. Назагал відбулося 170 зустрічей. «Заспа» з Козина, відігравши повністю першоколовий цикл, у другому колі не виступала. Попередній переможець – «Дружба» з Мирівки – завоювала бронзові нагороди на вищому турнірному рівні.

КУБОК ОБЛАСТІ розігрували 32 команди, чотири з них мали статус нелігових колективів: «Баварія» (Святопетрівське), «Матадор» (Переяслав) і СНД (Нижча Дубечня) змагалися на регіональному рівні, Академія футболу СК «Київ» — учасник аматорської ліги України. Кубкові перегони тривали 112 днів – з 4 травня по 24 серпня включно, складалися з 31 матчу і фінішували вирішальним поєдинком на сучасному стадіоні міжнародного зразка в Ковалівці.

Переможець – «Нива» (Бузова), фіналіст – «Дружба» (Мирівка), півфіналісти – «Кудрівка» з Ірпеня та «Баварія» із Святопетрівського. Попередній переможець – «Сокіл» із Михайлівки-Рубежівки – вибув із турніру в 1/8 фіналу, поступившись у Бородянці тамтешньому першоліговому клубу.

СУПЕРКУБОК ОБЛАСТІ був у центрі загальної уваги на Київщині двічі: наприкінці березня відбувся відкладений з огляду на карантинні обмеження минулорічний матч, а восени – цьогорічний. Останній титульний поєдинок зразка 2020 року виграла «Кудрівка» з Ірпеня – 4:0 над «Соколом» із Михайлівки-Рубежівки на НТБ ФК «Колос» у Софіївській Борщагівці, а Суперкубок-2021 став надбанням «Ниви» з Бузової – 3:1 над «Дружбою» з Мирівки в Денихівці.

КУБОК РЕГІОНАЛЬНИХ ЧЕМПІОНІВ імені П.І.Безносенка не проводився 2021 року.

ЧЕМПІОНАТ ОБЛАСТІ СЕРЕД ВЕТЕРАНІВ (35 плюс) відбувся за звичною комплексною системою: спочатку вісім команд, розподілених на дві рівнозначні групи за територіальним принципом, визначили чотирьох учасників стикових матчів, а вже потім призери розіграли місця на подіумі. Офіційний змагальний цикл пройшов з 4 вересня по 31 жовтня впродовж 57 днів і завершився фінальним протистоянням у Софіївській Борщагівці на СКК «Софіївський». Чемпіон області — ФК «Біла Церква»,  обласний віце-чемпіон – «Софія» (Софіївська Борщагівка), бронзові призери – баришівський «Авангард» і вишгородський «Енергетик». Попередній чемпіон – «Авангард» – задовольнився виступом у півфіналі.

ЗАГАЛЬНА КІЛЬКІСТЬ офіційних матчів аматорських і ветеранських команд обласного рангу – 403.