12.01.2023

Ювілейний січень Віктора Жиліна

Легендарному вітчизняному тренерові мало виповнитися сто років.

Віктор Жилін народився 9 січня 1923 року. Футбольної слави він зажив у київському «Динамо». 1949 року правий нападник на прізвисько Беркут став князем стрільців динамівського сезону, 1952-го завоював у біло-синіх одностроях титул віце-чемпіона країни.

Жилін усе свідоме життя присвятив народній грі, більш як півстоліття практикував тренерське ремесло, вивів у майстри сотні футболістів і здобув яскраве фахове визнання та низку призів. Але й на цьому тлі виокремлюється воістину титанічна праця Віктора Степановича Жиліна в скромній Бородянці. Саме з його незабутнім іменем пов’язані найвищі досягнення крайового футболу — з уточненням «уперше». Найкраща команда містечка — заводський «Машинобудівник» — стала чемпіоном області 1980 року. Під його керівництвом бородянці виграли зональний турнір національного Чемпіонату КФК, Другу національну лігу, Кубок України серед футбольних дружин колективів фізкультури, дебютували в Першій національній лізі і навіть вийшли на міжнародний рівень, узявши участь у Всесвітній Універсіаді.

Пам’ять про видатного діяча Київщини футбольної, великого тренера, рідкісної змістовності Людину, Почесного громадянина Бородянки житиме вічно в серцях уболівальників і симпатиків народної гри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *